سعدی

سعدی

توسعه دهنده توپ مارکت

دسته بندی برنامه ها دسته بندی  دانستنی‌ها

بدون نظر

نصب های فعال

حجم

نسخه برنامه

کمتر از 100

52.64مگابایت

1.0

رتبه بندی برنامه

آخرین بروز رسانی

سازگاری برنامه

0

۲۷ مرداد ۱۳۹۷

اندروید 4 و بالاتر

 توضیحات برنامهسعدی   توضیحات

ابو محمد مشرف الدین مصلح بن عبدا... سعدی شیرازی، ملقب به ملک الکلام و افصح المتکلمین ، از شاعران و نویسندگان بزرگ قرن هفتم هجری قمری است . سعدی به سبب تقدم در نثر و نظم، از قرن هفتم به بعد همواره مورد تقلید و پیروی شاعران و نویسندگان فارسی گوی بوده است. سعدی‌ در خانواده‌ای‌ اهل‌ علم‌ و ادب‌ چشم‌ به‌ جهان‌ گشود و از اوان‌ کودکی‌ تحت‌ نظارت‌ دقیق‌ پدرش‌ به‌ آموختن‌ علوم‌ و معارف‌ روزگار خویش‌ پرداخت‌.
سعدی‌ در ۱۲ سالگی‌ پدرش‌ را از دست‌ داد و با سرپرستی‌ مادرش‌ تحصیلات‌ خود را ادامه‌ داد. وی در اوان جوانی به بغداد رفت، و در مدرسه نظامیه آن شهر به تحصیل علوم ادبی و دینی پرداخت. پس از چند سال که او در بغداد به تحصیل مشغول بود شروع به سفرهای طولانی خود کرد.
وی به عراق، حجاز، شام و سوریه و همچنین بنا بر برخی اقوال به ‌هندوستان، ‌غزنین ، ترکستان، آذربایجان ، بیت المقدس ، یمن ، آفریقای شمالی سفر کرد. سعدی بارها با پای پیاده به حج رفت . او در شهرهای شام (سوریه امروزی) به سخنرانی هم می‌پرداخت ولی در همین حال، بر اثر این سفرها به تجربه و دانش خود نیز می‌افزود. کل سفرهای سعدی حدود ۳۰ سال به طول انجامید و در طول این مدت دوبار به شیراز بازگشت.
وی تا زمان اولین بازگشت خود به شیراز ، فقط اشعاری بصورت مجزا سروده بود اما در طی دو سال دو شاهکار شعر اخلاقی او یعنی بوستان در سال ۶۳۶ و گلستان در سال بعد آن ۶۳۷ خاتمه یافت.
سعدی از شاعران بزرگ مسلمانان است و هفتصد غزل و ۳۵ قصیده دارد . سعدی در سال ۶۹۱ در شیراز فوت کرد . آرامگاه او در اتاق سفیدی در باغی کوچک با درختان چنار و تبریزی است .
آثار سعدی:
۱. بوستان: کتابی منظوم در اخلاق
۲. گلستان: به نثر مسجع
۳. صاحبیه: مجموعه چند قطعه فارسی و عربی‌
۴. دیوان اشعار: شامل غزلیات و قصاید و رباعیات و مثنویات و مفردات و ترجیع‌بند و غیره (به فارسی) و چندین قصیده و غزل عربی.

تغییرات

دسترسی‌ها

  android.permission.READ_EXTERNAL_STORAGE
  android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE
  android.permission.MOUNT_FORMAT_FILESYSTEMS
  android.permission.MOUNT_UNMOUNT_FILESYSTEMS
  android.permission.INTERNET
  android.permission.RECORD_AUDIO
  android.permission.WAKE_LOCK

برنامه های دیگر توسعه دهنده

همه موارد

 کد qr برنامهسعدی

توپ مارکت

رایگان

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به توپ مارکت است

توپ مارکت | دانلود و نصب برنامه های اندروید توپ مارکت | دانلود و نصب برنامه های اندروید دانلود توپ مارکت