راهنما

راهنمای تفصیلی نسخه ۷ توپ را در این صفحه ببینید. اگر هنوز از نسخه‌های قبلی توپ استفاده می‌کنید، راهنمای کوتاه را از اینجا ببینید.

 

نصب توپ

روش ساخت حساب کاربری

برای دریافت برنامه‌های فروشی، اعلام نظر و ارائه امتیاز به برنامه‌ها، استفاده از کارت هدیه و سایر امتیازات ویژه، ایجاد حساب کاربری ضروری است. ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در نسخه ۷ توپ ساده است: 

۱- پس از باز کردن برنامه توپ در قسمت سمت راست بالای صفحه، آیکن حساب کاربری را انتخاب کنید.
۲- صفحه‌ای با پیام «شماره تلفن یا ایمیلتان را وارد کنید» به شما نشان داده می‌شود. آدرس ایمیل یا شماره تلفن همراه خود را در قسمت مربوط وارد و گزینهٔ ادامه را انتخاب کنید.
۳- کد تایید به ایمیل یا شماره تلفن وارد شده ارسال خواهد شد.
۴- کد دریافتی را در قسمت مربوط به کد تایید وارد کنید.

در صورتی که هنوز توپ را بروزرسانی نکرده‌اید، آموزش تصویری ساخت حساب کاربری را در این ویدئو ببینید.

اضافه کردن شماره تلفن به حساب کاربری

در صورتی که حساب کاربری خود را با ایمیل ایجاد کرده‌اید، به این شکل شماره تلفن خود را نیز به آن اضافه کنید:

۱- پس از باز کردن برنامه توپ و ورود به حساب کاربری با ایمیل خود، در قسمت سمت راست بالای صفحه، آیکن حساب کاربری را انتخاب کنید.
۲- گزینه وارد کردن تلفن را انتخاب نمایید و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید.
۳- کد تایید به شماره تلفن وارد شده ارسال خواهد شد.
۴- کد دریافتی را در قسمت مربوط به کد تایید وارد کنید. شماره تلفن همراه مورد نظر به حساب شما اضافه خواهد شد.

اعتبار توپ مارکت

بخشی از برنامه‌های توپ رایگان نیستند و بخشی نیز به پرداخت درون‌برنامه‌ای نیاز دارند. آسان‌ترین روش خرید یا پرداخت، افزایش اعتبار توپ مارکت و استفاده از این اعتبار است. با کلیک روی گزینه حساب کاربری در قسمت بالای سمت راست صفحه وارد حساب کاربری خود شوید. اعتبار فعلی شما در این صفحه نمایش داده می‌شود. در همین صفحه می‌توانید با دو شیوه اعتبار خود را افزایش دهید: 
* در صورتی که کارت هدیه توپ در اختیار دارید، گزینه وارد کردن کد کارت هدیه را انتخاب و کد آن را وارد کنید تا اعتبار شما افزایش یابد. 
* در غیراینصورت گزینه افزایش اعتبار توپ مارکت را انتخاب کنید و با تعیین مبلغ افزایش اعتبار، در صفحات بعدی از طریق کارت حساب بانکی خود خرید اینترنتی کنید. برای خرید اینترنتی جهت استفاده از کارت شتاب لازم است موارد زیر را وارد کنید:

  • شماره کارت ( شماره ۱۶ تا ۱۹ رقمی روی کارت بانکی)
  • رمز دوم PIN2 پنج رقمی کارت
  • کد اعتبار سنجی دوم (CVV2)
  • تاریخ انقضای کارت

توپ دارای نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت است و توسط این مرکز برای انجام پرداخت آنلاین مشتریان احراز هویت شده‌است.

دسترسی به برنامه‌ها

دسترسی به برنامه‌ها در توپ از سه طریق ممکن است:
یک: استفاده از دسته‌ها

با انتخاب گزینه دسته‌‌ها از نوار پایین صفحه، ۲۷ دسته برنامه از قبیل اجتماعی، خرید، آموزش، سلامت، مذهبی و غیره و ۱۶ دسته بازی از قبیل معمایی، ماجراجویی، شبیه‌سازی، ورزشی و غیره مشاهده می‌کنید. پس از انتخاب دسته موردنظر ترکیب متنوعی از برنامه‌های آن دسته نمایش داده می‌شود.

دو: استفاده از لیست‌های معرفی برنامه

توپ لیست‌های متعددی از برترین و تازه‌ترین برنامه‌ها را در صفحه اول در اختیار شما قرار می‌دهد و شما می‌توانید با انتخاب در قسمت هر معیار فهرستی از برنامه‌ها را مشاهده کنید. در کنار این لیست‌ها، مجموعه‌هایی از برنامه‌ها و بازی‌ها که موضوع یکسانی دارند در صفحه اول نشان داده می‌شوند.
سه: جستجو

برای جستجوی نام برنامه موردنظر آیکون جستجو را از نوار پایین صفحه توپ انتخاب و کلیدواژه خود را وارد کنید.

اطلاعات برنامه

پس از کلیک کردن روی نام هر برنامه صفحه‌ای باز می‌شود که حاوی جزئیات آن، نظرات سایر کاربران و برنامه‌های مرتبط است. شما می‌توانید با استفاده از این اطلاعات در مورد دریافت برنامه تصمیم بگیرید. در قسمت پایین برگه جزئیات می‌توانید برنامه را به اشتراک بگذارید یا نشان کنید تا به لیست نشان‌های حساب کاربری شما اضافه شود. برای دسترسی به لیست نشان‌ها از نوار پایین برنامه توپ روی برنامه‌های من کلیک و نشان‌شده‌ها را انتخاب کنید.

نصب برنامه رایگان

برای نصب یک برنامه رایگان دو راه وجود دارد:

یک. برنامه توپ

روی برنامه موردنظر کلیک کنید. گزینه نصب را انتخاب کنید. دریافت برنامه آغاز می‌شود و پس از دریافت، می‌توانید آن را نصب کنید.

دو. سایت توپ مارکت

وب‌‌سایت توپ با نام توپ مارکت برای مرور راحت‌تر فهرست برنامه‌ها و بررسی توضیحات آنها راه‌اندازی شده است. در صورتی که مایلید ابتدا برنامه مورد نیاز خود را از طریق وب‌سایت توپ مارکت جستجو کنید و سپس آن را بر دستگاه اندرویدی خود نصب کنید، مطابق این مراحل اقدام کنید.

۱- به وب سایت توپ مارکت بروید و صفحه برنامه مورد نظر را باز کنید.
۲- روی گزینه رایگان کلیک کنید.  QR Code برنامه موردنظر شما نمایش داده می‌شود.
۳- برای نصب برنامه در دستگاه اندرویدی خود لازم است قبلا یکی از برنامه‌های رایج QR code reader را نصب کرده باشید (برای مشاهده یک نمونه از این برنامه‌ها اینجا را کلیک کنید). برنامه لازم را باز کنید و دوربین دستگاه اندرویدی خود را مقابل QR code نمایش داده شده در سایت توپ مارکت قرار دهید. روی لینک ایجاد شده توسط برنامه کلیک کنید.
۴- حال می‌توانید به راحتی برنامه مورد نظرتان را از طریق دستگاه اندرویدی نصب کنید.

پس از خرید به هر روش، برنامه مورد نظر شما دریافت می‌شود و می‌توانید آن را نصب کنید.

نصب برنامه فروشی

برای خرید و نصب یک برنامه فروشی دو راه وجود دارد:

یک. برنامه توپ

صفحه آن را باز و روی گزینه قیمت آن کلیک کنید. در صورتی که اعتبار حساب کاربری شما برای خرید آن کافی باشد، توپ از شما می‌خواهد که خرید با کسر اعتبار حساب را تایید کنید. در غیراینصورت ابتدا باید یکی از چهار روش پرداخت را انتخاب کنید:
روش اول، افزایش اعتبار و خرید

اگر مایلید ابتدا اعتبار حساب خود را افزایش دهید و آنگاه برنامه موردنظر را خریداری کنید، این گزینه را انتخاب و مبلغ موردنظر خود را در صفحه بعد معین کنید. در نهایت گزینه خرید را انتخاب کنید و با انتخاب یکی از درگاه‌های پرداخت نسبت به افزایش اعتبار اقدام کنید. مزیت این روش این است که با یک بار افزایش اعتبار لازم نیست در هر بار خرید مشخصات کارت بانکی خود را وارد کنید.

روش دوم، پرداخت اینترنتی در برنامه

اگر مایلید برنامه را به‌طور مستقیم از طریق کارت حساب بانکی خود خریداری کنید، پس از انتخاب گزینه پرداخت اینترنتی عملیات بانکی مربوطه را انجام دهید. توپ هیچ وقت بدون امکان نصب برنامه از شما وجهی کسر نمی‎کند و امکان دو بار خریدن یک برنامه را ندارد. اگر درگاه بانکی به مشکل خورد و به هر صورت موفق به نصب برنامه نشدید یا بانک دو بار وجهی را از حساب شما کسر کرد، حداکثر تا سه روز کاری صبر کنید تا وجه توسط بانک به حساب شما برگردانده شود.

روش سوم و چهارم، پرداخت با درگاه‌های ۷۲۰ و آسان‌پرداخت

این دو درگاه نیز درگاه‌های امن پرداخت هستند که برای پرداخت توسط کارت‌های شتاب به استثنای کارت‌ بانک‌های سپه و تجارت به کار می‌روند.

دو. وب‌سایت توپ مارکت

اگر خرید از اینترنت برای شما آسان‎تر است، می‎توانید در وب‌سایت توپ مارکت وارد حساب کاربری خود شوید. از قسمت اعتبار روی خرید اعتبار کلیک کنید و مراحل پرداخت اینترنتی را انجام دهید. پس از افزایش اعتبار می‌توانید مطابق روش قبل با استفاده از اعتبار خود خرید کنید.

پس از خرید به هر روش، برنامه مورد نظر شما دریافت می‌شود و می‌توانید آن را نصب کنید. در صورتی که حداکثر سه روز از خرید برنامه شما گذشته و از کیفیت یا عملکرد آن رضایت ندارید، می‌توانید از طریق این راهنما آن را پس دهید.

برخی از برنامه‌های رایگان توپ در ازای خرید درون‌برنامه‌ای خدمات ویژه خود را ارائه می‌دهند. برای خرید درون‌برنامه‌ای، از درون برنامه یا بازی به صفحه پرداخت توپ هدایت می‌شوید و پس از انجام عملیات خرید، دوباره به محیط برنامه یا بازی بازمی‌گردید. برای نمایش لیست خریده‌شده‌ها وارد حساب کاربری خود شوید. از نوار پایین صفحه گزینه برنامه‌های من را انتخاب کنید و روی خریده‌شده‌ها کلیک کنید. در این صفحه می‌توانید برنامه‌هایی را که خریداری کرده‌اید، مشاهده کنید.

ارزیابی برنامه

در صورتی که برنامه را نصب کرده‌باشید، می‌توانید در صفحه آن وارد برگه نظرها شوید. در قست پایین سمت چپ این صفحه روی آیکون ثبت نظر کلیک کنید و نظر خود در مورد آن را بنویسید. در قسمت بالای همین صفحه می‌توانید به برنامه امتیاز دهید.

پشتیبانی

در صورتی که در پرداخت و یا سایر فعالیت‌های عمومی توپ با مشکلی مواجه شدید، با انتخاب منوی توپ و گزینه پشتیبانی می‌توانید برای حل مشکل خود اقدام کنید و یا مشکل خود را مستقیماً به این آدرس ایمیل بفرستید. 
همچنین در صورتی که در مورد برنامه خاصی نیاز به پشتیبانی دارید، صفحه برنامه را باز کنید و از قسمت انتهایی آن اطلاعات تماس توسعه‌دهنده آن را بیابید و از این طریق مشکل ایجادشده را به وی اطلاع دهید. در همین قسمت می‌توانید با انتخاب گزینه شکایت از برنامه و تعیین یکی از دلایل، توضیحات خود را در شکایت از برنامه‌ها برای توپ مارکت ارسال کنید.

توپ مارکت | دانلود و نصب برنامه های اندروید توپ مارکت | دانلود و نصب برنامه های اندروید دانلود توپ مارکت